Animācijas filma "Reiz dzīvoja Āraišos"

Animācijas filma "Reiz dzīvoja Āraišos"

Attēls

https://www.youtube.com/watch?v=xDsdfuABrNg

No 2018. gada maija līdz decembrim Drabešu muižas Amatu mājā tika īstenots projekts bērniem un skolu jauniešiem  "Reiz dzīvoja Āraišos".

Projekta ietvaros Amatu mājā notiek amatu un tradīciju darbnīcas, kurās bērni un skolu jaunieši  apgūst iemaņas darbā ar vilnu, koku, mālu, aušanas pamatus, stikla apgleznošanu, tautas mūzikas instrumentus un stāstītprasmi.

Apgūtās prasmes un pašu izveidotie  "rekvizīti"  tika izmantoti, veidojot animācijas filmu "Reiz dzīvoja Āraišos".

Tautas mūzikas darbnīcas dalībnieki un stāstnieki jau cītīgi pastrādājuši, devās uz Rīgu, tautas mūzikas ierakstu studiju "Lauska", kur ierakstīja topošās filmas skaņu pavadījumu. Stāstnieki ierunāja galveno varoņu lomas un teikas. Mūzikas darbnīcas bērni bija ierakstam sagatavojuši tautas dziesmu dažādu tautas instrumentu pavadījumā, kā arī ierakstīja vēja, ūdens, negaisa, malšanas, spociņu un citas skaņas.

Ierakstā piedalījās Skujenes pamatskolas, Amatas pamatskolas, Amatas novada mūzikas un mākslas skolas, Drabešu Jaunās pamatskolas, Nītaures vidusskolas un Drabešu muižas Amatu mājas bērni.

Ieraksta materiālu apstrādāja un filmai sagatavoja skaņu ierakstu studijas "Lauska" skaņu režisors Kaspars Bārbals.

Savukārt skolēnu brīvlaikā Drabešu muižā aktīvi rosījās jaunie animatori – mākslinieces animatores Daces Liepas vadībā, palīdzot māksliniecēm Vijai Liepiņai un Silvai Liepai, vairākas dienas notika animācijas filmas „Reiz dzīvoja Āraišos” filmēšana. Katru dienu Amatas novada skolu bērni kustināja, bīdīja, cilāja, dancināja pašu taisītās vilnas lelles, māla cilvēciņus, aitas, āžus,  veidoja ezeru, uzbūra pūķi, lidoja ar lidojošo paklāju, dancoja un darīja visādas brīnumainas lietas.