Amatu māja
Drabešu muižas Amatu māja ir izveidota 2011. gadā Amatas novada Drabešu muižā. Te Rožu ģimene rada vietu, kur pašiem darboties, mācīties amatus, kā arī piedāvāt citiem apgūt tradicionālos amatus un senās saimniecības prasmes.
Sākotnēji Amatu māja darbojās vienā telpā, kur bija dažas stelles un pāris mēbeles. Kā pirmais interesentiem tika piedāvāts aušanas pulciņš, vēlāk tam sekoja arī keramikas pulciņš un mūzikas instrumentu darbnīca. Pamazām Amatu māja ir izaugusi - gan telpu daudzumā, gan pulciņu, dalībnieku un apmeklētāju skaita ziņā. Nemainīgs ir palicis vien Amatu mājas darbības mērķis - pētīt, apgūt pašiem un piedāvāt citiem iepazīt un iemācīties senos amatus, prasmes un latviešu tautas tradīcijas. Īpaša uzmanība joprojām tiek pievērsta tautas mūzikas instrumentiem - koklēm un basītēm, aušanai un keramikai.
Bez amatu pulciņiem un meistarklasēm, kas ir Amatu mājas galvenais darbības virziens, liela vērība tiek pievērsta nemateriālā kultūras mantojuma pētniecībai, iedzīvināšanai un tālāknodošanai, kā arī izglītojošajam darbam.
Pie mums ir iespējams apgūt kokļu spēli, jostu aušanas pamatus, pastalu izgatavošanu, stikla apgleznošanu, rotu kalšanu, kokļu izgatavošanu un citas noderīgas prasmes. Apmeklētājiem tiek piedāvāta ekskursija seno mūzikas instrumentu pasaulē, kā arī iepazīstinām ar vilnas pārstrādi - no aitas līdz audumam.
Amatu mājas darbības galvenie virzieni ir amatu pulciņi un meistarklases un liela vērība tiek pievērsta nemateriālā kultūras mantojuma pētniecībai, iedzīvināšanai un tālāk nodošanai un izglītības darbam
Amatu māja darbojas arī kā izstāžu zāle – regulāri tiek rīkotas gan profesionālas tematiskās, gan amatu meistaru izstādes. Ir bijusi skatāmas Limbažu vestures muzeja izveidotā izstāde “Vilna” un Valmieras muzeja izstāde “Lauku muzikanti un kapelas Vidzemē”, bet pašlaik apskatāma pētnieces un ādas apstrādes meistares Agritas Krieviņas – Siliņas veidotā izstāde “Pastalas. Kādas tās ir?”
Amatu mājas pastāvīgajā ekspozīcijā var iepazīties ar plašu dažādu laiku keramikas klāstu – bronzas laikmeta lipinātajiem māla traukiem ar akmens zvirgzdiem, Vidzemes keramikas paraugiem, melno jeb svēpēto keramiku, virpotiem un glazētiem māla traukiem.
Vislielākā ir mūzikas instrumentu ekspozīcija – tajā ir apskatāma lielākā daļa no Latvijā sastopamajiem tautas mūzikas instrumentiem – koka, niedru un kaula stabules, vargani, kokles, ermoņikas, dūdas, basītes un citi. Gandrīz visi tie ir Amatu mājas meistara Andra Rozes darināti.