Par mums

Par mums

2008. gadā mēs – Rožu ģimene – Andris, Inese, Baiba un Rasa no Cēsīm izveidojām biedrību “Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs “KasTe”” ar mērķi izzināt un pētīt latviešu tautas tradīcijas, materiālo un nemateriālo latviešu kultūras mantojumu, kā arī popularizēt to gan Latvijā, gan tālu aiz tās robežām.

Iepazīstot latviešu bagāto un daudzveidīgo kultūras mantojumu, sapratām, ka tas ir ceļš, pa kuru mums ir jāiet, ja jau reiz mums ir pieejami visi nepieciešamie resursi – Andrim ir zelta rokas - viņš māk aust, kalt rotas, gatavot kokles, basītes, koka karotes un vēl daudz citas labas lietas, Rasa un Baiba māk dziedāt un spēlēt, bet Inese - smuki runāt un motivēt citus strādāt.

Un te nu mēs esam vēl šobaltdien – fiziski darbojamies gan Cēsīs, gan Amatas novada Drabešos – muzicējam, organizējam izstādes, koncertus un festivālus, izglītojam citus pasākumos, semināros, pulciņos un meistarklasēs, kā arī dibinam kultūras sakarus ar citām valstīm.

Mēs neprātīgi mīlam Latviju, tās tautas tradīcijas un kultūras mantojumu, tāpēc ik dienu meklējam un atrodam aizvien jaunus, aizraujošus veidus, kā gaismā celt mūsu tautas kultūrvēstures bagātības.